tebeshie
سم گوجه فرنگی از نظر علمی
گوجه فرنگی حاوی ماده ای به نام توماتین که نوعی گلیکود آلکالوئید سمی است ، آلکالوئیدها ترکیبات پیچیده نیتروژن دارهستند که معمولا اثرات قوی فیزیولوژیک اثرات بازی ، روی بدن انسان و حیوانات دارد و شاید یکی از رازهای اینکه این گیاه غذای معمولی حیوانات را تشکیل نمی دهد وجود همین سم آلکالوئید در آن است که به طور طبیعی به سمت آن کشیده نمی شوند.گوجه فرنگی علاوه بر آلکالوئید دارای اسید سیتریک نیز می باشد که آن هم می تواند روی متابولیسم سلولی اثر منفی داشته باشد که طبیعتا می تواند عملکرد سلولی را در سوخت و ساز و تولید انرژی ، دچار مشکل نماید که این موضوع می تواند موجب کاهش تولید انرژی در سلول ها شده و در تمام سلول های بدن کاهش برآیند فعالیت ایجاد نماید.
آلکالوئید در گوجه فرنگی از انواع سمی می باشد و ساختمان آنها شبیه نیکوتین سیگار می باشد.اغلب آلکالوئیدها ترکیبات متبلوری هستند و می توانند در گیاه به صورت آزاد یافت شود. این ترکیبات معمولا دارای اثر فیزیولوژیک برجسته ای روی سلول های بدن انسان و انواع حیوانات می باشد.
در برخی از مقالات جمله معنی داری روی تصویر گوجه فرنگی نقش بسته است که عینا آورده می شود:
گوجه فرنگی برای خورده شدن است یا خیر ؟
مسمومیت : برگ ها ، ساقه و میوه ی سبز (کال ) گوجه فرنگی دارای میزان بیشتر سم گلیکوآلکالوئید یا توماتین است و مصرف برگ گوجه فرنگی در چای در حداقل یک مورد موجب مرگ شده است ؟!
حساسیت مصرف : مصرف گوجه فرنگی خام می تواند منجر به بروز حساسیت شود و حتی ممکن است موجب بروز آنافیلاکسی شدید گردد، بخصوص شاهد این موضوع در بچه ها و افراد مستعد به حساسیت می باشیم.
از لحاظ علمی گوجه فرنگی به علت اینکه میزان قند و شیرینی بسیار کمی دارد جزو تره بار محسوب می شود و نه میوه و به غلط این گیاه را برخی افراد جزو میوه ها آورده اند که باید اصلاح شود.
از لحاظ طب سنتی گوجه فرنگی دارای طبع سرد وتر است و موجب افزایش بلغم در فرد یا اصطلاحا غلبه بلغم می گردد و همچنین به علت دارا بودن خاصیت سودا زایی موجب بروز خارش و حساسیت ها و رکود اخلاط بدن و در نتیجه درمرحله پس از بلغم باعث رسوب سودا در بدن و کم شدن فعالیت اعضای بدن می گردد.
تبلیغات : شاید علت تبلیغات بسیار سنگین غرب بر روی مصرف گوجه فرنگی و تعریف و تمجیدهای اغراق آمیز از این گناه با اینکه خود مقاله غربی هم به وجود گلیکو آلکالوئید سمی در این اذعان دارند به علت مقاصد سود جویانه باشد که می تواند موجب پر شدن جیب شرکت های غول آسای دارویی جهان شود، که با ایجاد مسمومیت های خفیف مزمن در مردم جهان و کاهش قدرت سیستمی ایمنی بدن آنان موجی از بیماریهای خود ایمنی مانند لوپوس ، آتریت روماتوئید و ام اس و حتی سرطان را ایجاد نماید.
چیزی که امروزه در برخی کشورها متاسفانه سونامی بیماری بیماری لقب گرفته است.
همچنین رب گوجه فرنگی با توجه به اینکه تغلیظ شده چندین کیلو گرم گوجه فرنگی می باشد ، می تواندتجمع سم گلیکو آلکالوئید یا توماتین را به چندین برابر افزایش دهد لذا توصیه ما مصرف زرد چوبه و فلفل سیاه و زرد چوبه به عنوان طعم دهنده و رنگ زا در غذاها می باشد ضمن اینکه باید بدانیم زرد چوبه و فلفل سیاه هر دو به شدت سرطان زدا ، ضد پوکی استخوان ، ضد روماتیسم و مقوی معده و قلب است.
بنابراین سایر محصولات گوجه فرنگی کبابی مانند آب گوجه فرنگی و ترشی گوجه فرنگی و همچنین سس گوجه فرنگی نیز به علت دارا بودن گلیکو آلکالوئید توصیه نمی شود.در کنار کباب ها به جای گوجه فرنگی کبابی می توانید از پیاز کبابی که سیخ شده و روی زغال کباب شده و یا از ریحان و سماق استفاده نمائید.